Як‌ ‌вибрати‌ ‌екскаватор‌ ‌для‌ ‌земельних‌ ‌робіт‌

Екскаватори є надійним помічником при проведенні земельних робіт. Вони виконують широкий обсяг завдань, включаючи риття траншей і котлованів, дроблення дорожнього полотна, пересипання і перенесення ґрунту, видобуток природної сировини. Виробники пропонують великий вибір екскаваторів з різними конструктивними особливостями, функціональними можливостями і технічними характеристиками. Вибір моделі залежить від області застосування, виду та обсягу робіт, типу ґрунту і умов експлуатації техніки.

Основні види екскаваторів 

Для земельних робіт застосовуються машини циклічної та постійної дії. Моделі з циклічним функціонуванням забезпечені одним ковшем і виконують завдання з копання і перенесення ґрунту по черзі. Екскаватори постійної дії мають декілька робочих ковшів і забезпечують безперервний процес риття і перенесення ґрунту. 

За функціональним призначенням розрізняють навантажувачі для транспортування ґрунту, кар’єрні моделі для видобутку природної сировини і універсальні екскаватори для всіх видів земельних робіт. За типом ходової частини вони можуть бути на пневматичних колесах, на рейках і гусеничному механізмі. Для будівельних і земляних робіт в основному застосовуються універсальні одноковшеві екскаватори з широким функціоналом.

Критерії вибору техніки 

При виборі моделі екскаватора враховують такі параметри:

  • тип конструкції підвіски;
  • вантажність і габарити машини;
  • об’єм ковша;
  • тип ходової частини;
  • висоту підйому ковша і глибину траншеї;
  • наявність навісного обладнання.

Для тривалих робіт на відкритій місцевості застосовують повногабарітні моделі великої потужності. При виборі техніки для невеликого обсягу роботи в обмеженому просторі краще віддати перевагу міні-екскаваторам з компактними габаритами. Вони більш економічні, витрачають менше палива, ідеально підходять для риття траншей під фундамент і прокладку комунікацій. Особливою популярністю користуються багатофункціональні екскаваторні трактори з широким спектром можливостей. 

Вибір машини також залежить від типу ґрунту. На слабкому ґрунті застосовуються гусеничні моделі, а для щільної утрамбованої землі і роботи у міських умовах підійдуть пневмоколісні екскаватори. Для будівництва будинку і інших видів тимчасових робіт техніку вигідніше взяти у оренду, щоб не витрачати кошти на її покупку, обслуговування та утримання. При виборі екскаватора у оренду слід уважно оглянути машину на відсутність зовнішніх дефектів, перевірити стан проводки і працездатність всіх механізмів.

Якщо ви бажаєте взяти екскаватор в оренду, зателефонуйте нам на +380 98 545 5554 і  фахівці нашої компанії із радістю допоможуть визначитися з технічними характеристиками та типом екскаватора що потрібен.