Вибір самоскида для перевезення сипучих вантажів

Самоскид − вантажівка з бортовим кузовом і автоматичним вивантаженням у дві, одну або три сторони залежно від конструкції спецтехніки. Він використовується для транспортування сипучих матеріалів, ґрунту, великогабаритних вантажів, вивезення сміття тощо. Враховуючи різні характеристики машини, до його вибору слід віднестися з відповідальністю.

Критерії вибору самоскида для транспортування сипких вантажів

Самоскид використовується для перевезення та автоматичного вивантаження піску, керамзиту, зерна, відсівання, ґрунту, землі, вторинного щебню, цегляного бою, будівельного сміття, а в зимовий період − снігу. Першим критерієм вибору спецтехніки буде вантажність і об’єм кузова.

Залежно від цих характеристик розрізняють:

  • Малотоннажні машини, здатні перевозити вантаж до 10 т.
  • Середньотонажні − самоскиди з вантажністю від 10 до 20 т.
  • З високою вантажністю. Ваговіз здатен перевозити сипкі матеріали масою більш ніж 20 т.

Серед усіх видів самоскидів (зчленованих, кар’єрних, позашляхових) в Україні мають попит універсальний транспорт з вантажністю 8-12 тонн.

Варіанти розвантаження вантажівки

Іншим критерієм вибору самоскида є тип розвантаження. Він буває:

  • заднім;
  • двобічним;
  • примусовим;
  • бічним (з правого або лівого боку);
  • трибічним;
  • за допомогою кузова, що перевертається, тобто нахилом.

Найчастіше використовуються машин з усебічно-універсальною системою розвантаження (у три сторони). Такий ваговіз зможе вивантажити матеріал без здійснення додаткових маневрів на об’єкті.

Клас екологічності та прохідність техніки

Прохідність самоскида дозволяє використати вантажівку не лише в межах міста, але і в заміських умовах − по бездоріжжю. Часто шлях машини пролягає по рихлих ґрунтах. В цьому випадку краще вибрати повнопривідний самоскид, але це підвищить витрати палива.

Важливо враховувати клас за екологічним критерієм при пошуку самоскида для транспортування сипких вантажів. Припустимо, в Європі будь-яка спецтехніка не має бути нижче Євро 5. Так що при виборі того ж Євро 2 можна експлуатувати машину тільки в межах України без виїзду за кордон.

До допоміжних критеріїв вибору відносять тип двигуна, наявність причіпного пристрою й маніпулятору, тип підвіски, коробка передач та ін. Усе це може вплинути на вартість оренди та подальшу експлуатацію вантажівки.

Перед тим, як взяти самоскид в оренду для транспортування сипких вантажів, слід визначитися з потрібним типом машини. Якщо з’являться сумніви в необхідних технічних характеристиках авто, то телефонуйте нам на +380 98 545 5554. Фахівці компанії «Сан Ліберті» допоможуть визначитися.