Риття траншеї: вручну та екскаватором

Підготовка до будівництва будівель і споруд починається з земляних робіт. Тут одним з найважливіших етапів є прокладка траншей під фундамент і підведення комунікацій, якому передують проектування і аналіз грунту. Чим ретельніше виконані підготовчі роботи, тим менше проблем виникне в процесі будівництва.

Якщо вам потрібно вирити траншею, необхідно також дізнатися, який метод розробки грунту буде найбільш ефективним у вашому випадку. В даній статті ми розповімо про особливості риття траншеї вручну та за допомогою міні-екскаватора.

Риття траншей вручну

Найстаріший, трудомісткий, довгий за часом і неефективний спосіб розробки траншей. Вартість ручної праці висока, а швидкість робіт безпосередньо залежить від стану ґрунту. Однак він застосовується до сих пір – там, де немає іншої можливості зробити вузький прокоп або коли використання техніки не виправдане економічно. Але навіть в цьому випадку роботи потрібно доручати професіоналам, які знають вимоги до інженерних робіт та ДБН. Інакше можна пошкодити інженерні комунікації, що проходять по ділянці.

У ручної розробки траншей є одна перевага: він більш ефективний при копанні по твердим і різнорідним грунтам. Крім того, цей спосіб дозволяє виконувати роботу більш точно і акуратно. До недоліків методу відносяться фактори, що визначають ціну за погонний метр:

  • проектна глибина траншеї;
  • характеристики і актуальний стан грунту;
  • пора року;
  • погодні умови;
  • щільність забудови;
  • наявність на об’єкті раніше прокладених комунікацій;

Все це позначається на збільшенні вартості робіт. Тому розробка траншеї вручну – крайній захід, до якого вдаються при неможливості застосування більш економічних рішень із застосуванням високопродуктивної спецтехніки.

Риття траншей міні-екскаватором

Малогабаритна спецтехніка дозволяє механізувати виконання земляних робіт на об’єктах середньої і великої площі. Викопати траншею міні-екскаватором – ефективне рішення на земельних ділянках, де потрібно виїмка грунту глибиною до 2,5 м при ширині каналу від 0,3 м. Крім того, застосування спецтехніки оптимізує терміни виконання роботи, забезпечуючи високу якість і точність копки, а також можливість швидкої зворотної засипки після установки опалубки, закладки труб або кабелів.

Вартість копання міні-екскаватором
Ціна механізованої копки траншеї залежить від обсягу роботи і включає 8-годинну робочу зміну екскаватора та його доставку на об’єкт. Однак вартість буде значно менше, ніж вартість копання траншей вручну, адже за 8 годин міні-екскаватор викопує 60 м3 ґрунту. Це 150 погонних м траншеї глибиною 1 м і шириною 0,4 м. Це на багато ефективніше, ніж робота землекопів, вартість роботи яких може зростати в залежності від погодних умов. При більшому обсязі робіт ціна за траншею стає ще нижче: ви оплачуєте доставку один раз, а працювати вона може в три зміни.